Ara
  • Beyhan Özçelik

All On Four Tedavisi Nedir?

All on Four Tedavisi; dişsiz ve yakında dişsiz olacak hastalara cerrahi operasyonla 4–6 implant üzerine sabit tam çene protetik restorasyonun yapıldığı, bilimsel başarısı kanıtlanmış 10 yıllık bir tekniktir. Tek bir cerrahi işlem ile sabit diş protezi yapılabilmesine imkan tanır. Toplamda çenenin ön ve arka kısımlarına yerleştirilen iki ya da üçer implant ile kişinin sabit dişleriyle estetik bir görünüm kazanmasını sağlar. All on Four Tedavisi, çenede implant uygulamayı engelleyen belli anatomik kısıtlamaların önüne geçerek hastaya sabit bir protez yapılmasına imkan tanır.


All On Four Tedavisi Nasıl Yapılır?

All on Four Tedavisinde, hastalardan ölçü alınıp geçici protezleri hazırlanır. Hastanın çekilecek dişleri varsa lokal anestezi altında işlem yapılır ve implantlar gerekli bölgelere yerleştirilir. Son aşamada ise implantların üstünden ölçü alınarak yapılan geç

ici protezler implantlara uygulanır. 3-4 ay süreyle canlı dokunun implantları kabul etmesi beklenir. Ancak tedavi sırasında geçici dişlere sahip olan hastalar hiç dişsiz kalmaz.

Tedavi süresince, hastaların verilen ilaçları düzenli kullanmaları ve birkaç gün sıcak yememeleri gerekir. All on Four Tedavisi uygulanan dental implant hastalarının geçici protez dönemlerinde hiçbir koşulda sert besinler yememeleri gerekir. Hastalar 3 ay sonra yapılan kalıcı protezlerle normal besin tüketimine başlayabilir.

All On Four Tedavisi’nin Avantajları Nelerdir?

Hastalara ileri cerrahi tekniklere ihtiyaç duyulmadan, aynı gün implant ve protezlerinin yapılmasını sağlar. Hastalar kliniğimize hareketli protezleri ile gelip aynı günün akşamı sabit protezleri ile evlerine dönebilirler. Yapılan operasyon, yara yerlerine herhangi bir baskı oluşmadığı için neredeyse acısızdır.

Tedavi çok kısa bir sürede tamamlanır.Geleneksel implant yöntemlerine kıyasla çok daha ekonomiktir.Ağız anatomik yapısını kaybetmez, çene zarar görmez.Kümülatif başarı oranı en yüksek olan tedavilerden biridir.

89 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

​Sigara