Ara
  • Beyhan Özçelik

Güzel Bir Gülüş

Diş estetiği yaptırarak hem daha sağlıklı hem de daha etkileyici bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

Diş estetiği yaptırmak için sağlıktan sonraki en önemli sebebiniz güzel bir gülüş olabilir. Çünkü yaşamın her aşamasında gülüş ilk intibayı ve imajınızı çokça etkiliyor. Peki, gülüşümüzün başka insanların üzerindeki etkisi nedir?

İlk İntiba Önemlidir

Diş estetiği gerek sosyal yaşamda gerekse iş yaşamında istediğiniz etkiyi bırakmanıza yardımcı olacak güzel bir gülüş için gerekli olabilir. Araştırmalara göre karşınızdaki kişi üzerinde güçlü bir etki bırakmanız için 4 dakikadan daha az bir süreniz var ve bu süre içinde baskın olan farkındalık görünümünüz, sesiniz ve kendinizi hem sözel hem de bedensel olarak nasıl ifade ettiğinizle çok alakalı.

Gülümsemek Sağlığınıza İyi Gelir

Diş estetiği hiç çekinmeden gülebilmenizi sağlar. Dişler meydana gelen bozulma, aşınma, leke ya da diş eksiklikleri gibi sorunlar birçok insanın gülümsemekten kaçınmasına sebep oluyor. Üzerinizde böyle bir baskı olmadığı sürece rahatlıkla gülebilirsiniz. Gülümsedikçe vücudunuzda mutluluğa sebep olan seratonin, dopamin ve endorfin hormonları salgılanır. Kan basıncınız düşer ve stres azalır.

Özgüveninizi Tazeler

Diş estetiği sayesinde sahip olacağınız kusursuz dişler sayesinde gülüşünüz de ışıltı saçar ve çok daha iyi göründüğünüzü hissedersiniz. Bu sayede gerek özel gerekse iş hayatınızda diğer insanlarla olan ilişkilerinizde çok da daha özgüven sahibi olursunuz. Ortodontik tedavinin getirisi olan güzel dişler sayesinde gülüşünüz de siz de etki bırakabilirsiniz.

Genç Görünmenizi Sağlar

Diş estetiği sayesinde gülüşünüzün daha canlı ve daha güzel olması sizin daha genç görünmenizi de sağlar. Görünümünüze canlılık katacak olan güzel bir gülüş sizi olduğunuzdan çok daha genç gösterebilir. Gülümsemenin diğer insanlar üzerindeki pozitif etkilerinin karşılıklı bir olumlamaya dönüşmesi pozitif imajınızı güçlendirebiliyor.

Sağlıklı Dişlere Sahip Olursunuz

Diş estetiği ile dişleriniz yalnızca güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda daha sağlıklı hale gelir. Sağlıklı dişlere sahip olduğunuz sürece de ağızda meydana gelebilecek birçok sağlık probleminin önüne geçmiş olursunuz. Sağlıklı dişler gülüşünüzün etkisini artırırken, gülüşünüz de sağlıklı dişlere sahip olduğunuzun göstergesi haline gelir.

Diş estetiği yaptırarak daha güzel bir gülüşün ve daha sağlıklı dişlerin sahibi olabilirsiniz.


69 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

​Sigara